Debata społeczna "Decydujmy Wspólnie" (10.09.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna "Decydujmy Wspólnie" (10.09.2015r.)

Data publikacji 11.09.2015

img_4850W czwartek (10.09.2015r.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyła się debata społeczna po nazwą "Decydujmy Wspólnie" zorganizowana dla mieszkańców powiatu. W debacie uczestniczyli Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal, Wielkopolski Komendant Policji w Poznaniu insp. Rafał  Batkowski, Starostwa Ostrzeszowski Pan Lech Janicki, Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów Pan Mariusz Witek. W debacie uczestniczyli również włodarze gmin powiatu ostrzeszowskiego. 

To już trzecia taka debata społeczna pod nazwą "Decydujmy Wspólnie" zorganizowana przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Spotkanie dotyczyło ogólnie pojętego bezpieczeństwa na terenie podległym jednostce, dlatego też prócz lokalnych władz samorządowych policjanci na debatę zaprosili przede wszystkim mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego.  

Równo o godzinie 16:00 spotkanie rozpoczął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który powitał wszystkich przybył na debatę oraz zachęcał do aktywnego w niej uczestnictwa. Także szczególne powitanie do uczestników debaty skierowała Wicewojewoda Wielkopolski Pani Dorota Kinal. 

W kolejnej części spotkania Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek przedstawił charakterystykę powiatu wskazując na jego obszar, zaludnienie, przechodząc następnie do statystki przestępczości, zdarzeń drogowych oraz działań o charakterze prewencyjnym ukierunkowanym na przeciwdziałanie czynom zabronionym. Także w swojej prezentacji gospodarz spotkania wskazał zrealizowane już postulaty kierowane przez mieszkańców powiatu z dwóch poprzednich debat, między innymi zmodernizowane przejście pod drogą krajową nr 11 oraz utworzenie przejścia dla osób pieszych w Ostrzeszowie przy ul. Piastowskiej (nieopodal sklepu Polo).

Należy podkreślić, że na tegoroczną debatę nie przybyło tyle osób, co w latach poprzednich, jednakże zebrani mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego chętnie wypowiadali się wskazując na kolejne nieprawidłowości, ale również kierowane były pochwały dla lokalnych władz samorządowych oraz właściwej służby tutejszej Policji. 

Podczas i tej debaty mieszkańcy powiatu kierowali wnioski. Sugestie dotyczyły przede wszystkim dróg wojewódzkich. Uczestnicy spotkania postulowali o wybudowanie ciągów pieszo-rowerowych, o wycięcie gałęzi, krzewów zasłaniających widoczność w rejonie dróg, montaż sygnalizacji świetlnej na wjeździe do miejscowości Kobyla Góra od strony Sycowa. Również wnioskowali o zwiększenie patroli Policji w wskazanych przez siebie miejscach, jako zagrożone, niebezpieczne.

Debata trwała dwie godziny, po zakończonych wypowiedziach spotkanie zostało podsumowane przez przybyłych gości, tj. Wielkopolskiego Komendanta Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, Wicewojewodę Wielkopolskiego Panią Dorotę Kinal. Także spotkanie podsumował w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy w Ostrzeszowie Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki.

Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie insp. Dariusz Bieniek jako gospodarz wrześniowej debaty  zapewnił, że wszystkie skierowane postulaty zostały zaprotokołowane, które następnie za pośrednictwem pism zostaną skierowane do właściwych instytucji celem ich realizacji. Z kolei wnioski kierowane do tutejszej Policji zostaną w miarę możliwości zrealizowane poprzez skierowanie służb we wskazane miejsca.

img_4869img_4849img_4865img_4871img_4882img_4878img_4852img_4880img_4863img_4856img_4881img_4868img_4859  

img_4872img_4866img_4857