Sierż. Pyrek z wizytą w szkole (30.09.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sierż. Pyrek z wizytą w szkole (30.09.2015)

Data publikacji 30.09.2015

dsc_0093W dniu 30 września 2015 r. policjanci ostrzeszowskiej drogówki zawitali w Szkole Podstawowej w Olszynie, gdzie przeprowadzono pogadankę dla uczniów klas 1 – 3 i „zerówki” na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Gościem specjalnym był sierż. Pyrek.  

W trakcie spotkania z dziećmi, przedstawiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia po przejściu dla pieszych, oraz w jaki sposób bawić się w rejonie drogi by nie stać się ofiarą wypadku drogowego.

By nauka nie poszła w las zadano dzieciom zadanie domowe: do końca tygodnia wszystkie dzieci zobowiązano do przećwiczenia sposobu bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych w obecności i pod nadzorem rodziców, tak aby zasada sprawdzania możliwości bezpiecznego przejścia „spójrz w lewo, w prawo, a następnie znowu w lewo” weszła dzieciom w nawyk.

Ze względu na zbliżający się okres jesienno zimowy przedstawiono również jak ważnym dla bezpieczeństwa pieszych na drodze jest używanie i noszenie elementów odblaskowych, szczególnie poza obszarem zabudowanym. By dzieci były bezpieczne na drodze gość specjalny wizyty w szkole sierż. Pyrek rozdał dzieciom elementy odblaskowe zobowiązując je jednocześnie do ich używania.

By dzieci czuły się jeszcze bezpieczniej sierż. Pyrek zaproponował dzieciom, które specjalnie na pogadankę przebrały się za policjantów, by zostały jego małymi pomocnikami i choć przez chwilę były policjantami, którzy sami dbają o bezpieczeństwo na drodze. Najpierw na przejściu dla pieszych przy szkole zaprezentowano jak powinno wyglądać zachowanie pieszego, który chce bezpiecznie po nim przejść. Potem dzieci wraz z sierż. Pyrkiem same wzięły sprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoje ręce dokonując kontroli drogowych. Na kierujących pojazdami, którzy w rejonie szkoły popełniali wykroczenia, w tym w szczególności przekraczali dozwoloną prędkość nie czekał tym razem mandat karny ale karcące spojrzenie młodych „policjantów”, którzy wraz z Pyrkiem wręczali im zawieszkę z napisanym przez nich apelem „Jedź wolniej, my tu się uczymy”.

Tą wielką policyjną przygodę dzieci zakończyły wspólnym zdjęciem z sierż. Pyrkiem obiecując jednocześnie, że będą się stosowały do wszystkich przekazanych im dzisiaj rad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze.

dsc_0036dsc_0037dsc_0040dsc_0041dsc_0043dsc_0055

 

 

 

dsc_0059dsc_0066dsc_0079dsc_0080dsc_0081dsc_0082

 

 

 

dsc_0086dsc_0091dsc_0093