Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa zwiadowcza odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie (17.10.2015r.)

Data publikacji 17.10.2015

img_6325Uczniowie z kółka zwiadowczego w zakresie zawodoznawstwa z Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Młodzież dowiedziała się na czym polega służba w Policji, jakie funkcjonują wydziały oraz jakie warunki należy spełnić, aby dostać się w szeregi tejże formacji. 

W sobotę (17.10.2015r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie gościli grupę zwiadowczą w zakresie zawodoznawstwa. Niecodzienni goście, to uczniowie z Gimnazjum im. Orła Białego w Doruchowie, którzy w ramach kółka pozalekcyjnego zbierają informacje na temat różnych zawodów.

Nastolatkowie w sobotnie popołudnie poznawali na czym polega oraz jak wygląda służba w Policji. Funkcjonariusze z tutejszej jednostki chętnie oprowadzili zainteresowanych po budynku Policji, także pokazując im policyjny areszt.

Stróże prawa gimnazjalistów zapoznali ze strukturą organizacyjną KPP w Ostrzeszowie, gdzie młodzież dowiedziała się jakie funkcjonują wydziały i czym dokładnie się zajmują. Także gimnazjaliści mogli z bliska zapoznać się z pracą dyżurnego jednostki oraz usłyszeć prowadzone korespondencje z patrolami. Mundurowi nie omieszkali również gościom przedstawić Cezara, który jak zawsze wzbudził szerokie zainteresowanie. 

 

img_6319
img_6321
img_6322
img_6323
img_6324
img_6325