Dozór Policji wobec sprawców rozboju (18.10.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór Policji wobec sprawców rozboju (18.10.2015r.)

Data publikacji 21.10.2015

paragraf-2Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec dwóch dwudziestolatków, którzy w Ostrzeszowie w niedzielne popołudnie dokonali rozboju na mieszkańcu Międzyborza. Sprawcy pokrzywdzonego pobili oraz ukradli mu pieniądze. 

W niedzielne popołudnie (18.10.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny (mieszkaniec pow. oleśnickiego), że kilka minut wcześniej dwóch mężczyzn pobili go oraz okradli. Jak oświadczył, sprawcy kopali go oraz uderzali pięściami po ciele, ponadto ukradli mu pieniądze w kwocie 20 zł oraz artykuły spożywcze.

Pokrzywdzony wskazał rysopisy sprawców, także okazało się, że znał pseudonim jednego z nich.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy na podstawie podanych danych już wiedzieli, kto dokonał rozboju. W krótkim odstępie czasu,  funkcjonariusze zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie trzy osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 20 i 23 lata (mieszkańcy gm. Kobyla Góra ) oraz kobieta - lat 20 (mieszkanka pow. oleśnickiego). Mężczyźni byli już notowani za inne przestępstwa.

Cała trójka została osadzona w policyjnych aresztach, tj. w KPP w Ostrzeszowie oraz w KPP w Kępnie. W wyniku podjętych czynności procesowych oraz po rozpoznaniu przedmiotowej sprawy, Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.