Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwały złodziej paliwa w rękach ostrzeszowskiej Policji (18.10.2015r.)

Data publikacji 21.10.2015

img_6341Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który okradał stacje benzynowe. Sprawca wlewał do baku samochodu benzynę oraz gaz, następnie nie płacąc odjeżdżał ze stacji. Na domiar tego sprawca przy pojeździe miał kradzione tablice rejestracyjne.  

Od kilku dni ostrzeszowska Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży benzyny oraz paliwa LPG ze stacji benzynowych na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Pokrzywdzone stacje wskazywały pojazd marki fiat siena, którego kierujący podjeżdżał pod dystrybutor, następnie nalewał do baku pojazdu, bądź do kanistra paliwo, po czym nie płacąc odjeżdżał ze stacji. Benzyna kradziona była w różnych ilościach oraz za różne kwoty. Na domiar tego sprawca przy pojeździe posiadał kradzione tablice rejestracyjne określające powiat ostrzeszowski.

W tej sprawie wszyscy policjanci z tutejszej jednostki, podczas odpraw służbowych otrzymywali zadania dotyczące powyższych zdarzenia, tj. zwrócenie szczególnej uwagi na pojazd osobowy marki fiat siena, którego kierujący może być sprawcą tychże wykroczeń.

W minioną niedzielę (18.10.2015r.) policjanci z ostrzeszowskiej drogówki patrolując miejscowość Pisarzowice zauważyli opisywany pojazd i natychmiast dokonali jego zatrzymania.

Jak się okazało zuchwałych kradzieży benzyny dokonał 23-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci w bagażniku zatrzymanego fiata ujawnili kanistry oraz kradzione tablice rejestracyjne, natomiast pojazd poruszał się na rejestracjach powiatu kaliskiego.

W chwili obecnej wobec 23-latka toczy się postępowanie przygotowawcze za kradzież benzyny powodując stary na łączną kwotę blisko 700 zł. na szkodę stacji benzynowych z terenu powiatu ostrzeszowskiego. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna okradał w ten sam sposób stacje benzynowe na terenie powiatu ostrowskiego.

O dalszym losie 23-latka zdecyduje Sąd.    

 

img_6341
img_6347
img_6346