Spotkanie w SP nr 1 im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie (16.11.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w SP nr 1 im. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie (16.11.2015r.)

Data publikacji 16.11.2015

img_6797Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach nawiązanej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie rozmawiali z uczniami z klas IV i V na temat bezpieczeństwa. Poruszane tematy dotyczyły, jak postępować w chwili zagrożenia, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz jak bezpiecznie korzystać z internetu.

W poniedziałek (16.11.2015r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza, gdzie rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele oraz pedagog szkolny, który przyłączył się do prowadzonej pogadanki.

Poruszane tematy dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli uczniom o numerach alarmowych oraz w jaki sposób należy z nich korzystać. Ponadto podjęty został temat bezpiecznego poruszaniu się po drodze na rowerze oraz osoby pieszej, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Jednocześnie biorąc pod uwagę łatwy dostęp małoletnich słuchaczy do internetu, policjanci omówili zagrożenia, jakie występują za pośrednictwem tego komunikatora.

Także wspólnie z pedagogiem szkolnym poruszony został temat należytego postępowania uczniów na terenie placówki szkolnej, wskazując, że każde niewłaściwe zachowanie pozostawia za sobą ślad.

 

img_6797
img_6815
img_6806