Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dopalacze niszczą życie" - spotkanie z gronem pedagogicznym (04.12.2015r.)

Data publikacji 05.12.2015

dsc03321"Dopalacze niszczą życie" - w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyło się szkolenie dla pedagogów i higienistek szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Adresaci spotkania usłyszeli o szkodliwości działania dopalaczy oraz wskazano sposób postępowania z chwilą ujawnienia ucznia pod wpływem działania środków odurzających/dopalaczy na terenie placówki szkolnej. 

W miniony piątek (04.12.2015r.) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyło się szkolenie dla pedagogów szkolnych i higienistek ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrzeszowie i funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach programu prewencyjnego "Dopalacze niszczą życie".

Podczas szkolenia, adresaci w oparciu o zebrane informacje pracowników SANEPID-u zapoznani zostali z rodzajem dopalaczy dostępnym na "rynku" oraz ich działaniem na organizm. Także przedstawiono zakres czynności funkcjonariuszy Policji z chwilą posiadania tych środków przez osoby nieletnie. Jednocześnie zaprezentowano słuchaczom sposób postępowania z chwilą ujawnienia ucznia będącego pod wpływem działania dopalaczy/środków odurzających na terenie placówki szkolnej. 

Program prewencyjny rozpoczął się w dniu 4 września 2015 roku. Od tego czasu ostrzeszowscy policjanci i pracownicy SANEPID-u prowadzą szkolenia i pogadanki z młodzieżą szkolną, gronem pedagogicznym na temat szkodliwości dopalaczy. Spotkania kontynuowane będą również w przyszłym roku kalendarzowym 2016, także zaplanowane zostały szkolenia z rodzicami. 

 

dsc03323
dsc03322