Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niedzielne interwencje zakończyły się osadzeniem w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia (06.12.2015)

Data publikacji 07.12.2015

przemoc_rodzinaDwie niedzielne interwencje domowe zakończyły się zatrzymaniem agresywnych członków rodziny do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. 

 

 

W niedzielne popołudnie (06.12.2015r.) policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego przeprowadzili dwie interwencje domowe, które zakończyły się zatrzymaniem agresywnych i nietrzeźwych sprawców w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. 

Po godzinie 16:00 dyżurny Policji skierował patrol funkcjonariuszy do prywatnego domu na terenie gminy Czajków. Interwencja dotyczyła nietrzeźwego męża (blisko dwa promile alkoholu), który był agresywny w stosunku do członków rodziny. Na miejscu interwencji policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Sprawca nie chciał się uspokoić, także nie stosował się do poleceń wydawanych przez stróży prawa. 

Do podobnej interwencji dyżurny skierował patrol do prywatnego domu na terenie gm. Doruchów. W tym przypadku również nietrzeźwy mąż był agresywny w stosunku do członków rodziny.

Interwencja zakończyła się rozmową, bowiem sprawca zobowiązał się do zachowania spokoju. Niestety nie na długo. Po godzinie 21:00 dyżurny otrzymał ponownie zgłoszenie od pokrzywdzonej, że mąż nadal wszczyna awanturę i jest przy tym agresywny. Skierowani policjanci na miejsce podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia (badanie wobec sprawcy wykazało blisko trzy promile alkoholu).