Kolizja na krajowej 11-stce (10.01.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na krajowej 11-stce (10.01.2016r.)

Data publikacji 11.01.2016

kogut_policyjnyPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie kolizji drogowej, do której doszło na krajowej jedenastce w miejscowości Rogaszyce. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, mundurowi dwóm kierującym zatrzymali uprawnienia do kierowania.  

W niedzielę (10.01.2016r.) po godzinie 18:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na krajowej jedenastce w Rogaszycach.

Skierowani policjanci na miejscu ustalili, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy osobowe.

Do kolizji doszło na prostym odcinku drogi, gdzie 30-letni mężczyzna (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierujący samochodem marki mercedes na odcinku drogi oznaczonej podwójną ciągłą podjął manewr wyprzedzania samochodu marki fiat tempra, którym kierował 37-letni mieszkaniec gm. Kobyla Góra. Kierujący temprą w czasie, gdy był już wyprzedzany również podjął manewr wyprzedzania, przez co doprowadził do bocznego zderzenia z kierującym mercedesem oraz uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu marki citroen berlingo, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego.

W następstwie tego kierujący fiatem wjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował. W wyniku kolizji do Szpitala w Kępnie przewieziono kierującego fiatem tamprą, z kolei pasażerów z tego pojazdu przewieziono do Szpitala w Ostrowie Wlkp. 

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci z prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.