Policjanci odzykali skardzione pieniądze (13.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzykali skardzione pieniądze (13.02.2016r.)

Data publikacji 15.02.2016

rulonDzielnicowi z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną odzyskali pieniądze w kwocie 1500 złotych, które zostały skradzione mieszkance Palat. Złodziejem okazała się znajoma pokrzywdzonej, która wykorzystując nieuwagę domowniczki, wyciągnęła z jej torebki portfel z pieniędzmi. Sprawczyni po wyjściu z domu, skradzione mienie natychmiast przekazała swojemu konkubentowi, który ukrył pieniądze w kilku miejscach. 

W minioną sobotę (13.02.2016r.) 26-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną zgłosiła kradzież pieniędzy w kwocie 1500 zł. 

Policjanci w wyniku podjętych czynności służbowych ustalili, że pieniądze ukradła 29-letnia kobieta  (zam. gm. Grabów nad Prosną). Sprawczyni goszcząc w miejscu zamieszkania 26-latki wykorzystała jej chwilową nieuwagę, po czym z torebki wyciągnęła portfel, w którym były pieniądze w kwocie 1500 zł.

Znajoma pokrzywdzonej wyszła z domu i skradzione pieniądze natychmiast przekazała swojemu 40-letniemu konkubentowi (zam. gm. Grabów nad Prosną), który skradziony łup ukrył w swoim budynku mieszkalnym oraz w pomieszczeniu gospodarczym.

Policjanci skradzione pieniądze odzyskali w całości i przekazali pokrzywdzonej. 

W przedmiotowej sprawie prowadzone jest postępowanie, "złodziejskiej parze" grozi nawet kara do 5 lat więzienia.