Usiłowali oszukać firmę telekomunikacyjną (22.02.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali oszukać firmę telekomunikacyjną (22.02.2016r.)

Data publikacji 23.02.2016

img_1378Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego dwóch mężczyzn, którzy przy użyciu technik internetowych weszli w posiadanie fikcyjnych danych osobowych, za pomocą których zawarli dwie umowy w firmą oferującą usługi telekomunikacyjne. Ponadto na podstawie umów zamówili dwa telefony komórkowe warte ponad 7000 zł.

 

Podejrzani, to bracia w wieku 35 i 33 lata (obaj są mieszkańcami województwa dolnośląskiego). Mężczyźni przy użyciu specjalnych technik internetowych pozyskali fikcyjne dane osobowe, którymi następnie posłużyli się do zawarcia dwóch umów w zakresie usług telekomunikacyjnych z jedną z warszawskich firm oferujących usługi telekomunikacyjne. Ponadto sprawcy na podstawie zawartych umów, zamówili dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 7200 zł., które z kolei miały być im dostarczone za pośrednictwem firmy kurierskiej na wskazany adres w Ostrzeszowie.

W poniedziałek (22.02.2016r.) w godzinach dopołudniowych policjanci obu mężczyzn zatrzymali na gorącym uczynku, a następnie osadzili w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratura Rejonowego. Jednocześnie w wyniku podjętych czynności okazało się, że bracia byli już notowani za podobne oszustwa.

Sprawcy w dniu 23.02.2016r. usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa podrobina dokumentów oraz posługiwania się fałszywymi danymi.