Uwaga na oszutów (04.03.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszutów (04.03.2016r.)

Data publikacji 07.03.2016

sygnal_iiPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego aby uważać na oszustów, którzy wykorzystują najróżniejsze metody, celem wzbogacenia się kosztem innych osób. W miniony piątek stróże prawa, dzięki właściwej reakcji ostrzeszowian wylegitymowali trzy osoby, które w stroju kominiarzy chcieli kontrolować gazomierze. Jak się okazało byli to mieszkańcy Torunia, a jeden z nich wielokrotnie już karany.    

W miniony piątek (04.03.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie jednego z ostrzeszowskich osiedli poruszały się trzy osoby (mężczyźni), którzy ubrani byli w strój kominiarza. Mężczyźni odwiedzali mieszkania, domy i pod pozorem kontroli gazomierza, usiłowali wejść do środka. Ponadto mężczyźni przy okazji oferowali do sprzedaży kartki świąteczne.

Funkcjonariusze sprawdzili "kominiarzy" i jak się okazało, przyjechali do Ostrzeszowa aż z Torunia. Ponadto jeden z nich był już wielokrotnie karany za różne przestępstwa.

Policjanci kierują pochwałę za właściwą reakcję mieszkańców Ostrzeszowa. Tego typu zachowania pozwolą na błyskawiczną interwencję stróży prawa, która uniemożliwi sprawcą na planowane przez nich oszustwa. Jednocześnie informujemy oraz apelujmy, z chwilą gdy zachowanie "obcych" osób wzbudza w podejrzenie, prosimy o kontakt pod numer alarmowy, wówczas na miejsce zostanie skierowany patrol, który skontroluje osoby.