Wyłudzał zaliczki pieniężne - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzał zaliczki pieniężne

Data publikacji 12.04.2016

kadanj22Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wydał postanowienie o tymczasowe aresztowanie mieszkańca powiatu ostrowskiego, który w trakcie przerwy w odbywaniu kary zaczął ponownie wyłudzać zaliczki pieniężne od różnych osób z całego kraju.

 

W pierwszych dniach miesiąca kwietnia policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 28-letniego mężczyznę (mieszkaniec powiatu ostrowskiego), który w trakcie przerwy w odbywaniu kary w Areszcie Śledczym zaczął ponownie wyłudzać zaliczki pieniężne od różnych osób z całego kraju.
Sprawca odbywał już karę w Areszcie Śledczym za to, że w okresie od stycznia do września 2015 r. w powiecie ostrzeszowskim oraz na terenie innych miejscowości całego kraju dokonywał oszustw na szkodę różnych osób. Mężczyzna za pośrednictwem różnych stron internetowych zamieszczał ogłoszenia o sprzedaży samochodów osobowych, dostawczych i ciągników rolniczych. Następnie pobierał od osób zainteresowanych zakupem oferowanych przez niego pojazdów zaliczki w kwotach od kilkuset złotych do 6.000 złotych. Zainteresowani wpłacali należne kwoty na wskazane przez sprawcę rachunki bankowe. Z chwilą gdy kwota została przelana na rachunek bankowy mężczyzna zrywał z poszkodowanymi wszelkie kontakty i znikał bez śladu.

28-latek dokonał w ten sposób licznych oszustw na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ostrzeszowscy śledczy ustalili, że 28-latek w miesiącu marcu 2016 roku, gdy wyszedł „na przerwę” ponownie założył nowe rachunki bankowe i zaczął w ten sam sposób wyłudzać pieniądze od różnych osób z terenu całego kraju. Mężczyzna w krótkim czasie zdążył  już oszukać kilka osób na kwotę około 10,000 zł.

Na wniosek policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie Prokurator nadzorujący postępowanie w tej sprawie, skierował wniosek do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 28-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego.

W dniu 8 kwietnia 2016 r. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie, wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na okres 3 miesięcy.

Sprawca został zatrzymany w Areszcie Śledczym