Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci Wydziału Prewencji na spotkaniach w szkołach (12.04.2016 r.)

Data publikacji 28.04.2016

torzenic2W miesiącu kwietniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie po raz kolejny odwiedzili najmłodszych mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego podczas zajęć szkolnych. Wizyty odbyły się na terenie gminy Doruchów. 

W dniu 12.04.2016 roku sierż. sztab. Magdalena Hańdziuk wraz z mł. asp. Szymonem Wojdą oraz psem patrolowo-interwencyjnym Cezarem w ramach realizacji programu prewencyjnego "Bezpiecznie to wiedzieć i znać" odwiedzili kolejne szkoły powiatu ostrzeszowskiego, tj. Szkołę Podstawową w Morawinie, Torzeńcu i Przytocznicy.

W trakcie spotkań z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrzeszowskiego policjanci omawiali zasady bezpiecznego poruszania się na drodze jako pieszy i rowerzysta podkreślając jednocześnie, jak ważne w poruszaniu się po drogach są elementy odblaskowe, odpowiedniego zachowania się wobec osób obcych, a także jak należy zachować się w przypadku zaatakowania przez psa. Następnie odbył się krótki pokaz umiejętności psa policyjnego. 

Spotkania zakończyły się zrobieniem sobie pamiątkowych zdjęć z gośćmi, przy czym szczególnym powodzeniem cieszył się oczywiście pupil ostrzeszowskiej komendy. 

 

Autor: MH

torzeniec3torzeniec4torzeniec1przytocznica3przytocznica5przytocznica4przytocznica1przytocznica7