Kolejna kolizja z sarną (10.05.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna kolizja z sarną (10.05.2016r.)

Data publikacji 11.05.2016

znak-jeleW miejscowości Kuźniki, kierujący samochodem marki renault megane uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Zwierzę nagle wbiegło na jezdnie i zostało śmiertelnie potrącone. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności w związku z kolizją, także powiadomili właściwe służby zajmujące się usunięciem martwej zwierzyny.

 

To już kolejne zdarzenie drogowe z udziałem zwierzyny leśnej, do którego doszło na drogach powiatu ostrzeszowskiego.

W miniony wtorek (10.05.2016r.) przed godziną 21:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 11 samochód uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię.

Na miejscu policjanci ustalili, że 57-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu kępińskiego) kierujący samochodem osobowym marki renault megane uderzył w sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię z pobocza drogi. Zwierzę zostało śmiertelnie potrącone. W wyniku kolizji pasażerka z pojazdu doznała obrażeń ciała i załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła ją do Szpitala w Ostrzeszowie.

Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności w związku z kolizją, także powiadomili właściwe służby zajmujące się usunięciem martwej zwierzyny. 

APELUJEMY o szczególne zachowanie środków ostrożności  przejeżdżając w obszarze leśnym.