Ogólnopolski Głos Profilaktyki (01.06.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki (01.06.2016r.)

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przyłączyli się do akcji profilaktycznej pod nazwą Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Przedsięwzięcie odbyło się na ostrzeszowskim Rynku, do którego włączyli się również uczniowie szkół z terenu gminy Ostrzeszów, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji działających na rzecz pomocy innym.

W tym szczególnym dniu dla wszystkich dzieci, tych małych i dużych 1 czerwca 2016r., na ostrzeszowskim Rynku, policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zorganizowali akcję profilaktyczną pod nazwą Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Przedsięwzięcie odbyło się już po raz czwarty.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki - towyraźne powiedzenie STOP wszelkim patologią z jakimi spotykamy się na co dzień. To zjednoczenie się z całym krajem w tym samym dniu, o tej samej godzinie w trosce oto, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbieraływolności życia.

Do tej niecodziennej akcji przyłączyli się również uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Także w przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele samorządów lokalnych oraz instytucji zajmujących się na co dzień problematyką uzależnień i przemocy.

Profilaktyczna akcja na ostrzeszowskim Rynku rozpoczęła się o godzinie 10:30, gdzie czas do równego południa wypełniony był ciekawymi wystąpieniami dzieci i młodzieży. Uczennice z Gimnazjum nr 2 im. K. Wojtyły w Ostrzeszowie zaprezentowały układy taneczne, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. S. Mikołajczyka w Siedlikowie zaprezentowali spektakl teatralny przedstawiający kontakty rówieśnicze. Także do Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki przyłączyła się grupa młodych chłopaków STREET WORKAUT-ów z Kępna, którzy zaprezentowali pokaz swojej gibkości oraz zręczności siłowej.

Kilka minut przed godziną 12:00 wszyscy uczestnicy akcji zatrzymali się na chwilę, aby wysłuchać piosenki pod tytułem "Do Kołyski" (Dżem) w wykonaniu uczennicy Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie. Słowa utworu jakże pasujące do akcji nawołujące do tego aby "żyć z całych sił". Po utworze nastąpiło oficjalnej odczytanie odezwy społeczności PaT, którą osobiście odczytał Burmistrz Miasta i Gminy w Ostrzeszowie Mariusz Witek: 

"Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia oraz za udział w akcji profilaktycznej Ogólnopolski Głos Profilaktyki.

 

 

 

 

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.