W Siedlikowie zderzyły się trzy pojazdy (17.06.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Siedlikowie zderzyły się trzy pojazdy (17.06.2016r.)

Data publikacji 17.06.2016

kogut-kgpW Siedlikowie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Sprawca poruszający się volkswagenem golfem nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i uderzył w tył pojazdu marki toyota yaris. Następnie pojazd sprawcy przemieścił się i uderzył w tył samochodu marki toyota avensis. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, wobec sprawcy mundurowi zastosowali postępowanie mandatowe oraz punkty karne.  

Tuż przed godziną 7:00 (17.06.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Siedlików w gminie Ostrzeszów.

Skierowany patrol funkcjonariuszy na miejsce kolizji ustalił, że sprawcą był 20-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Mikstat) kierujący samochodem osobowym marki volkswagen golf.

Sprawca jadąc z nadmierną prędkością, wykonał nagły manewr wymijania poprzedzającego go pojazdu marki toyota yaris  (który w tym czasie wymijał rowerzystę) i doprowadził do bocznego zderzenia. Toyotą yaris kierowała 68-letnia mieszkanka gminy Mikstat. Następnie pojazd 20-latka przemieścił się w przód i uderzył w tył samochodu marki toyota avensis, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Mikstat.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, sprawcę stróże prawa ukarali grzywną oraz punktami karnymi.