Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wymijania z naczepy ciężarówki wypadł ładunek i uszkodził pojazd osobowy (22.06.2016r.)

Data publikacji 22.06.2016

kogut-kgpPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierujący samochodem ciężarowym niewłaściwie zabezpieczył przewożony ładunek, który w czasie jazdy wypadł z naczepy i uderzył w samochód osobowy. 

Tuż po godzinie 9:00 (22.06.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu pojazdu w trakcie wymijania, do którego doszło w miejscowości Giżyce w gminie Grabów nad Prosną.

W wyniku podjętych czynności służbowych funkcjonariusze ustalili, że samochodem ciężarowym kierował 49-letni mieszkaniec gminy Kraszewic. Samochodem osobowym marki ford focus kierował 20-letni mieszkaniec również gminy Kraszewice. Okazało się, że w trakcie wymijania się pojazdów, z samochodu ciężarowego wypadł niewłaściwie zabezpieczony ładunek w postaci kory, który uderzył oraz uszkodził pojazd osobowy.

Uczestnicy kolizji drogowej byli trzeźwi. W związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci sprawcy zaproponowali mandat karny. Mężczyzna skorzystał ze swojego prawa i odmówił przyjęcia kary grzywny. Funkcjonariusze skierują przeciwko niemu wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.