Natychmiast podjęli akcję ratowniczą - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Natychmiast podjęli akcję ratowniczą

Data publikacji 23.06.2016

blachaPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie natychmiast podjęli działania ratownicze, dzięki którym reanimowany przez nich mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać.

 

 

 

Do niecodziennych czynności, jakimi musieli w służbie wykazać się policjanci z ostrzeszowskiej drogówki miały miejsce w miniony poniedziałek (20.06.2016r.).
Po godzinie 10:00 policjanci patrolując ulicę Piastowską w Ostrzeszowie zauważyli, jak jadący na rowerze mężczyzna nagle się przewrócił i uderzył głową o jezdnię. W następstwie upadku rowerzysta doznał napadu drgawek oraz widocznych obrażeń głowy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz oraz ustawili go w poprzek drogi, aby w bezpieczny sposób podjąć akcje ratowniczą. Upadek mężczyzny na tyle był poważny, bowiem doprowadził rowerzystę do utraty przytomności. Stróże prawa natychmiast zaczęli masaż serca, w międzyczasie kontaktowali się z dyżurnym Policji, aby na miejsce zdarzenia wezwał załogę Pogotowia Ratunkowego. 

Na szczęście błyskawiczna akcja ratownicza doprowadziła, że mężczyzna odzyskał przytomność i zaczął samodzielnie oddychać. Także po kilku minutach nadjechała załoga Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła dalszej pomocy 61-letniemu mieszkańcowi Ostrzeszowa przewożąc go do Szpitala.

Już dzisiaj wiemy, że mężczyzna po udzielonej mu pomocy medycznej jeszcze w tym samym dniu wyszedł ze Szpitala.