Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dostosowanie prędkości jazdy przyczyną osunięcia się ładunku (28.06.2016r.)

Data publikacji 28.06.2016

kiaWe wtorkowy poranek w miejscowości Bukownica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego wraz z przyczepą, przewożącego ładunek w postaci drewnianych belek. Na sprawcę nałożono mandat karny oraz zatrzymano dowód rejestracyjny.

We wtorek (28.06.2016 r.) przed godziną 05:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego powiadomili dyżurnego ostrzeszowskiej komendy o podjęciu interwencji własnej w związku z zaistniałym w miejscowości Bukownica zdarzeniem drogowym.

W toku wykonywanych na miejscu czynności ustalono, że 36-letni mieszkaniec Kraszewic, kierujący zestawem pojazdów przewożących drewniane belki, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Na skutek zdarzenia przewożony ładunek osunął się z przyczepy i znalazł się w pasie drogowym.

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - trzeźwy.

Na kierującego pojazdem nałożono mandat karny oraz zatrzymano dowód rejestracyjny od przyczepy w związku z powyższym ładunek umieszczono na innym pojeździe.