Zagryzienie kozy przez biegające luzem psy (10.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zagryzienie kozy przez biegające luzem psy (10.07.2016r.)

Data publikacji 11.07.2016

zebyW niedzielny poranek na ul. Wierzbowej w Ostrzeszowie dwa biegające luzem psy zagryzły 4-miesięczną kozę. Właściciel psów ukarany został mandatem karnym oraz zadośćuczynił pokrzywdzonemu za wyrządzoną szkodę. 

 

W niedzielę 10.07.2016 roku około godziny 08:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Wierzbowej w Ostrzeszowie o fakcie zagryzienia 4-miesięcznej kozy na posesji jego sąsiada przez dwa biegające luzem psy .

Skierowani na miejsce funkcjonariusze podjęli czynności celem ustalenia właściciela psów - wynik negatywny.

Około godziny 12:00 do ostrzeszowskiej komendy stawił się mieszkaniec  Bledzianowa, który poinformował, że z jego posesji oddaliły się dwa psy. Po wskazaniu przez mężczyznę wyglądu psów okazało się, że jest on właścicielem czworonogów, które w godzinach porannych zagryzły zwierzę gospodarskie na ul. Wierzbowej. 

Na właściciela psów nałożono mandat karny za nie zachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia z art. 77 kodeksu wykroczeń. Właściciel psów zadośćuczynił również pokrzywdzonemu za wyrządzoną przez zwierzęta szkodę.