Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piesza nagle cofnęła się, co dorpowadziło do jej potrącenia (14.07.2016r.)

Data publikacji 14.07.2016

zdjecie_1W Ostrzeszowie przy ul. Sportowej kierujący seatem ibizą potrącił pieszą. Wstępne ustalenia wykazały, że kobieta przechodziła przez jezdnię z lewej strony poza przejściem dla osób pieszych. Kierujący pojazdem widząc pieszą podjął manewr ominięcia jej, nie przewidział jednak, że kobieta się cofnie, co doprowadziło do jej potrącenia. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego. 

Tuż po godzinie 8:00 (14.07.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej, do którego doszło w Ostrzeszowie przy ul. Sportowej.

Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Wstępne ustalenia wykazały, że 65-letnia kobieta (mieszkanka Ostrzeszowa) przechodziła z lewej strony przez jezdnię w miejscu do tego nie wyznaczonym. Nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki seat ibiza, którym kierował 19-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Mikstat podjął manewr ominięcia pieszej, która nagle cofnęła się, co doprowadziło do jej potrącenia.

Kobieta w wyniku uderzenia odniosła obrażenia ciała i hospitalizowano ją w ostrzeszowskim Szpitalu. Mundurowi ustalili, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

W przedmiotowej sprawie trwają dalsze czynności celem ustalenia szczegółowych okoliczności zdarzenia. 

 

zdjecie_2
zdjecie_3