Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji (15.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji (15.07.2016r.)

Data publikacji 15.07.2016

_dsc0298Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, podczas kolejnej imprezy w ramach obchodów 600-lecia powstania miejscowości Grabów nad Prosną rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznych wakacji. Również słowa profilaktyki zostały skierowane do seniorów, aby nie byli za bardzo ufni w kontakcie z obcymi osobami. 

W piątkowe przedpołudnie (15.07.2016r.) w Grabowie nad Prosną, w ramach obchodów 600-lecia tej miejscowości odbył się Rodzinny Piknik Rycerski. Do imprezy przyłączyli się również funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Okres wakacyjny, to szczególny czas, gdzie dzieci i młodzież mogą spotkać się z niecodziennymi sytuacjami, a efektu końcowego możemy nie przewidzieć. Również pomimo pojawiających się apeli, jak postępować w rozmowie z obcą osobą, czy to w bezpośrednim kontakcie, czy telefonicznym, w dalszym ciągu pojawiają się informacje z kraju o kolejnych oszustwach dokonanych na osobach starszych. Policjanci Wydziału Prewencji mając na uwadze bezpieczeństwo tych dwóch grup społecznych, podczas imprezy przeprowadzili pogadankę przekazując profilaktyczne i ważne kwestie.

Jednocześnie mundurowi mając na uwadze kradzieże rowerów, które także zdarzają się na terenie powiatu ostrzeszowskiego, chętnym uczestnikom spotkania znakowali rowery. Policjanci oznaczyli łącznie 43 rowery, a właścicielom jednośladów przekazali także elementy odblaskowe. 

Tego typu akcje, policjanci Wydziału Prewencji prowadzą w ramach autorskiego programu pod nazwą "Seniorzy i Młodzież: dwa pokolenia - jeden cel". Te dwie grupy społeczne są szczególnie objęte działaniami profilaktycznymi.

 

_dsc0301
_dsc0295