Dokonał rozboju dla czterech piw (28.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonał rozboju dla czterech piw (28.07.2016r.)

Data publikacji 29.07.2016

kajdanki3W miniony czwartek funkcjonariusze z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który dokonał rozboju na terenie parku miejskiego w Ostrzeszowie. Sprawca został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych ostrzeszowskiej komendy do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W czwartek (28.07.2016 roku) około godziny 11:05 policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie parku miejskiego w Ostrzeszowie zaczepia przebywające tam osoby. 

W toku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który znajdując się w stanie nietrzeźwości (1,62 mg/l) przy użyciu siły fizycznej dusząc i szarpiąc za odzież oraz używając przy tym słów wulgarnych i obelżywych, doprowadził do stanu bezbronności 43-letniego mieszkańca Malborka, któremu następnie zabrał w celu przywłaszczenia cztery piwa o wartości 7,56 zł. Pokrzywdzony na skutek tego zdarzenia odniósł obrażenia ciała w postaci zadrapań dłoni i szyi.

Sprawcę rozboju osadzono do wytrzeźwienia oraz do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.