Weekendowi nietrzeźwi na drogach powiatu (30-31.07.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowi nietrzeźwi na drogach powiatu (30-31.07.2016r.)

Data publikacji 01.08.2016

alkomat_2Podczas minionego weekendu na drogach powiatu ostrzeszowskiego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami. Jednym z nich był obywatel Ukrainy, który za popełniony czyn został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.

1. W sobotę 30.07.2016 roku około godziny 00:10 policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną patrolując miejscowość Biskupice Zabaryczne podjęli kontrolę w stosunku do kierującego pojazdem marki Ford Transit. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu w związku z powyższym poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało 25-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości - 0,67 mg/l. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami oraz uniemożliwiono dalszą jazdę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Grabowie nad Prosną.

2. W dniu 31.07.2016 roku (niedziela) około godziny 23:20 w miejscowości Doruchów na ul. Kościelnej funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki VW Golf. Podczas kontroli okazało się, że 33-letni mężczyzna jest obywatelem Ukrainy, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,43 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w celu wytrzeźwienia oraz do dyspozycji Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie w związku z popełnionym przestępstwem z art. 178a§1 kodeksu karnego.