Kolizja na krajowej jedenastce (04.08.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na krajowej jedenastce (04.08.2016r.)

Data publikacji 05.08.2016

2W miejscowości Kuźniki doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą nie zachował bezpiecznej odległości, co skutkowało najechaniem na tył busa. Siła uderzenia była na tyle duża, że doprowadziła do przemieszczenia pojazdu w przód oraz uderzenia w tył osobówki. Sprawca kolizji  został ukarany mandatem karnym.

Tuż po godzinie 13:00 (04.08.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło w miejscowości Kuźniki (gmina Ostrzeszów).

Skierowani policjanci na miejsce kolizji ustalili, że sprawcą zdarzenia był 34-letni mieszkaniec Opola kierujący samochodem ciężarowym marki man wraz z naczepą.
Sprawca podczas jazdy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu marki mercedes sprinter, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że doprowadziła do przemieszczenia się busa w przód, który z kolei uderzył w tył samochodu osobowego marki mercedes. Za kierownicą siedziała 46-letnia mieszkanka Ostrzeszowa.

Uczestnicy kolizji drogowej nie doznali obrażeń ciała, policjanci także sprawdzili ich stan trzeźwości, co wykazało, że byli trzeźwi. Sprawcę stróże prawa ukarali manatem karnym.