Nie zachował bezpiecznej odległości (07.08.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zachował bezpiecznej odległości (07.08.2016r.)

Data publikacji 07.08.2016

11-1W Ostrzeszowie na krajowej jedenastce doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawca kierujący samochodem marki mercedes nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego go samochodu marki volkswagen golf. Siła uderzenia spowodowała, że pokrzywdzony przemieścił się na przeciwny pas jezdni i uderzył w nadjeżdżający pojazd marki ford focus. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Po godzinie 16:00 (07.08.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ostrzeszowie na drodze krajowej numer 11.

Skierowani policjanci na miejscu kolizji ustalili, że sprawcą zdarzenia był 40-letni mężczyzna (obywatel Ukrainy) kierujący samochodem osobowym marki mercedes.
Sprawca podczas jazdy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu osobowego marki volkswagen golf, którym kierował 64-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Siła uderzenia była na tyle duża, że vw golf przemieścił się na przeciwny pas jezdni i uderzył w nadjeżdżający pojazd marki ford focus, którym kierował 81-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. 

W następstwie kolizji drogowej pasażerka z samochodu marki volkswagen golf doznała obrażeń ciała i załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła ją do Szpitala w Ostrzeszowie.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji, wszyscy byli trzeźwi. Sprawcę mundurowi ukarali karą grzywny.

 

11-3
11-2