Kolizja na skrzyżowaniu z Szklarce Myślniewskiej (26.08.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja na skrzyżowaniu z Szklarce Myślniewskiej (26.08.2016r.)

Data publikacji 26.08.2016

kogut-kgpW miejscowości Szklarka Myślniewska, w rejonie skrzyżowania dróg doszło do kolizji drogowej. Sprawca kierujący fiatem punto uderzył w kierującego seatem ibizą, który w tym czasie go wyprzedzał. Policjanci obu uczestników zdarzenia ukarali karą grzywny. Sprawcę za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pokrzywdzonego za manewr wyprzedzania w rejonie skrzyżowania. 

Do kolizji drogowej doszło przed godziną 12:00 (26.08.2016r.) w miejscowości Szklarka Myślniewska (gmina Ostrzeszów).

Policjanci na miejscu ustalili, że 40-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu kępińskiego) kierujący samochodem marki fiat punto, będąc w rejonie skrzyżowaniu dróg doprowadził do zderzenia z pojazdem marki seat ibiza, którym kierował 31-letni mieszkaniec Gliwic. Sprawca wykonał manewr skrętu w lewo w momencie, gdy był już wyprzedzany.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, na miejsce zdarzenia przybyła również Załoga Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła mężczyznom pomocy medycznej. 

Stróże prawa 40-latka ukarali mandatem karnym za spowodowanie kolizji drogowej, także karą grzywny ukarali 31-latka za wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania dróg.