Popełnił wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej (03.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Popełnił wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej (03.09.2016r.)

Data publikacji 05.09.2016

sdc10579Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie mężczyzny, który na ostrzeszowskim Rynku popełnił wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej. Sprawca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy do zachowania spokoju. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu nietrzeźwego awanturnika w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

W sobotnie popołudnie (03.09.2016r.) policjanci podjęli czynności służbowe wobec 49-letniego mężczyzny (mieszkaniec Ostrzeszowa), który przebywając na Rynku publicznie używał słów nieprzyzwoitych.
Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego, ponadto podczas interwencji był agresywny i nie stosował się do poleceń zachowania spokoju. Sprawca w dalszym ciągu używał słów nieprzyzwoitych oraz zachowywał się lekceważąco wobec funkcjonariuszy.

Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 49-latka w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia (badanie wykazało ponad półtora promila alkoholu). Uprzednio mundurowi odstąpili od doprowadzenia sprawcy do miejsca zamieszkania z uwagi na stanowczy sprzeciw współmieszkańców. 

Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.