Pogadanka z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlikowie (12.09.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pogadanka z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlikowie (12.09.2016r.)

Data publikacji 13.09.2016

dsc00507Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Ostrzeszowskie w ramach działań profilaktycznych spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlikowie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze, jak również niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z internetu.
 
We wtorkowe przedpołudnie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie kontynuując cykl spotkań w szkołach powiatu ostrzeszowskiego, przeprowadzili pogadankę uczniami Szkoły Podstawowej w Siedlikowie.
 
Tematem spotkania w grupie przedszkolnej  oraz w klasach I-III było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, również na rowerze. Z uczniami klasy III przeprowadzono również zajęcia praktyczne na skrzyżowaniu dróg mające na celu utrwalenie wiedzy w zakresie znajomości znaków drogowych jak i zasady przechodzenia przez jezdnię.
 
Z uczniami starszych klas omówiono kwestie związane z cyberzagrożeniami, z jakimi można zetknąć się korzystając z internetu oraz jakich zasad przestrzegać, aby bezpiecznie surfować po sieci. Zwrócono uwagę młodzieży iż informacje, które są przechwytywane lub pozyskiwane przez internetowych przestępców często pochodzą od nas samych.  
 
dsc00504dsc00510dsc00511dsc00521dsc00525