Kolejne spotkania w ramach bezpiecznej drogi do szkoły - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne spotkania w ramach bezpiecznej drogi do szkoły

Data publikacji 23.09.2016

obraz_001Kobylagórscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze oraz z grupą przedszkolaków. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły i przedszkola. Przy tej okazji dzieci otrzymały również gadżety odblaskowe wskazując im, jak istotne ma znaczenie zakładanie takich elementów podczas wieczornego spaceru. 

W miniony wtorek (20.09.2016r.) kobylagórscy dzielnicowi w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzili kolejną pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Tym razem uczestnikami spotkania byli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Kobyla Górze oraz grupa przedszkolaków.

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim bezpiecznego poruszania się przez najmłodszych w drodze do szkoły, do przedszkola oraz do domu. Policjanci uczulali najmłodszych, po której stronie należy iść, gdy nie ma chodnika, jak przejść na drugą stronę jezdni, gdy w pobliżu nie ma przejścia dla osób pieszych.

Także i ta grupa dzieci w ramach zajęć praktycznych przechodziła przez przejścia dla osób pieszych na druga stronę jezdni. Policjanci zwracali uwagę najmłodszych, jakie występują przy tym zagrożenia, a przede wszystkim, jak ich uniknąć.

Mundurowi na zakończenie spotkania rozdali dzieciom gadżety odblaskowe zaznaczając, jak istotne ma znaczenie zakładanie takich elementów podczas wieczornego spaceru. 

 

obraz_003
obraz_001
obraz_006