Potrąciła rowerzystkę (09.10.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrąciła rowerzystkę (09.10.2016r.)

Data publikacji 10.10.2016

potracenieW miejscowości Rojów, przy ul. Wrocławskiej kierująca fiatem siena potrąciła rowerzystkę. Pokrzywdzona w wyniku odniesionych obrażeń ciała została przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci ustalają okoliczności tego wypadku. 

 

Po godzinie 15:30 (09.10.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki.

Skierowani policjanci z miejsce wypadku przekazali, że rowerzystkę potrąciła 18-letnia mieszkanka gminy Kobyla Góra kierująca samochodem marki fiat siena.
Sprawczyni podejmując manewr wyprzedzania rowerzystki nie upewniła się, czy pas drogi pojazdów jadących z przeciwnego kierunku jest wolny i rozpoczęła manewr wyprzedzania 61-letniej kobiety (mieszkanka gminy Ostrzeszów) jadącej rowerem. Z chwilą gdy 18-latka zorientowała się, że z naprzeciwka nadjeżdża pojazd gwałtownie zahamowała, przez co samochód wpadł w poślizg i lewym przednim narożnikiem samochodu uderzył w rowerzystkę. 

Pokrzywdzoną 61-letnią kobietę załoga Pogotowia Ratunkowego przewiozła do Szpitala w Ostrzeszowie. Obie uczestniczki wypadku były trzeźwe. Policjanci ustalają dalsze okoliczności tego wypadku.