Pieszy nagle wtargnął na ulicę (15.10.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy nagle wtargnął na ulicę (15.10.2016r.)

Data publikacji 16.10.2016

W Ostrzeszowie na krajowej jedenastce doszło do potrącenia osoby pieszej. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. W wyniku potrącenia pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i został hospitalizowany w Szpitalu w Ostrowie Wlkp. Policjanci ustalają dalsze okoliczności tego wypadku.

Po godzinie 18:00 (15.10.2016r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o potrącaniu osoby pieszej w Ostrzeszowie przy ul. Al. Wojska Polskiego. Pieszego przetransportowano do Szpitala w Ostrowie Wlkp.

Skierowani policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 31-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, w miejscu zabronionym nagle wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód marki mercedes (pojazd taxi), którym kierował 55-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. W wyniku potrącenia pieszy doznał poważnych obrażeń ciała i został przetransportowany do Szpitala w Ostrowie Wlkp. Mężczyzna był nietrzeźwy, pobrano od niego także krew do badania. Obrażeń ciała doznał również 48-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który był pasażerem pojazdu taxi.  

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego samochodem - był trzeźwy. 

W przedmiotowej sprawie prowadzone są dalsze czynności celem ustalenia przyczyn wypadku.