Odwiedziny przedszkolaków w ostrzeszowskiej komendzie - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odwiedziny przedszkolaków w ostrzeszowskiej komendzie

Data publikacji 27.10.2016

dsc07240Sporym zainteresowaniem cieszy się szerzenie profilaktyki wśród dzieci poprzez ich odwiedziny na ostrzeszowskiej komendzie. Przedszkolaki dzięki tej wizycie bliżej poznają zawód policjanta oraz mogą zobaczyć jak na co dzień pracują funkcjonariusze policji. 

 

Kolejne grupy przedszkolaków miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy ostrzeszowskich funkcjonariuszy policji poprzez odwiedziny na komendzie. Spotkania odbyły się w dniu 18 ,19 i 24 października 2016 roku. W tych dniach komendę odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Mikstacie oraz Przedszkola nr 6 w Ostrzeszowie im. Misia Uszatka.

Zwiedzanie komendy rozpoczęło się od wizyty na jednym z ważniejszych stanowisk, jakim jest służba dyżurna. Dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać w jaki sposób odbierane są zgłoszenia od obywateli dzwoniących na numery alarmowe oraz jak funkcjonariusze policji kontaktują się ze sobą za pomocą radiostacji.

Kolejną atrakcją dla maluchów była możliwość wejścia do celi w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, które potocznie nazywają więzieniem. Mogli zobaczyć jakich zabezpieczeń używa się, aby niebezpieczna dla otoczenia osoba czy przestępca samowolnie nie opuściły tego pomieszczenia.

Po zwiedzeniu wnętrza budynku komendy przedszkolaki skierowały swoje kroki na plac komendy, gdzie dowiedziały się w jakich przypadkach  policjanci używają sygnałów błyskowych i dźwiękowych oraz jak powinien zachować się kierujący pojazdem widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany.

Spotkanie zakończyło się odwiedzinami czworonożnych pupilów, czyli psów pełniących służbę w policji oraz powtórzenie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania się w stosunku do agresywnych zwierząt.

dsc07225dsc07227dsc07234dsc07236img_9235img_9237img_9238img_9240img_9246img_9233

img_9230