Wstępne podsumowanie Akcji ZNICZ 2016 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wstępne podsumowanie Akcji ZNICZ 2016

Data publikacji 02.11.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie od 28 października2016r. w ramach ogólnopolskiej akcji "ZNICZ 2016" dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się po drogach powiatu. Policyjna akcja potrwa do jeszcze do końca dnia, tj. 2listopada br.

zniczeSzczególnym zadaniem stróży prawa w tych dniach, topomoc w bezpiecznym dotarciu kierującym oraz osobom pieszym nacmentarz oraz bezpiecznym powrocie do domów.

Podsumowując już dzisiaj świąteczny weekend może powiedzieć, że ten czas minąłbezpiecznie oraz bez większych zdarzeń drogowych. Od piątku 28października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowieodnotowali 12 kolizji drogowych, w tym 3 zdarzenia drogowe z wtargnięciem zwierzyny na jezdnię. Mundurowi zatrzymali 3 osoby, którekierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Ponadto jeden z nietrzeźwychsprawców doprowadził również do kolizji.

W tym okresie nie obyło się także od awantur rodzinnych. Od piątku policjanciprzeprowadzili łącznie 19 interwencji domowych. Wobec trzech nietrzeźwych mężczyzn mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu ich w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Ogólnopolska Akcja ZNICZ 2016 jeszcze trwa, pamiętajmy o zachowaniu szczególnych środków ostrożności podczas jazdy. Przypominamy o konieczności dostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na jezdni oraz o zwrócenie bacznej uwagi na rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy także o nasobnych elementach odblaskowych, dzięki którym będziemy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.