Kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości

W minioną sobotę policjanci ostrzeszowskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które kierowały pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą oni przed sądem.

1. W dniu 03.02.2018 roku o godzinie 07:20 w miejscowości Rogaszyce, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 37-letniego mieszkańca Zbierska, który kierował samochodem marki Fiat Seicento znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,52 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

2. W dniu 03.02.2018 roku o godzinie 14:00 dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, który na ul. Przemysłowej w Ostrzeszowie zatrzymał pojazd marki Honda Civic, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 46-letnia mieszkanka Baranowa, kierowała pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik przeprowadzonego badania wskazał 1,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za popełnione przestępstwo określone w art. 178a § 1 kodeksu karnego sprawcom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz orzeczenie zakazu kierowania pojazdami.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk