Nietrzeźwi na drogach

Kierując w stanie nietrzeźwości uderzył w ogrodzenie posesji

W minioną sobotę w miejscowości Mikstat policjanci w toku wykonywanych czynności służbowych zatrzymali obywatela Mołdawii, który kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości uderzył w ogrodzenie posesji.

W dniu 03.03.2018 roku o godzinie 19:00 dyżurny ostrzeszowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące uderzenia pojazdu w ogrodzenie posesji jednego z domów jednorodzinnych na ul. Wrocławskiej w Mikstacie. Skierowani ma miejsce policjanci ujawnili pozostawiony pojazd marki Mercedes, w którym nie zastano żadnej osoby.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy czynności służbowych ustalono, że 35-letni obywatel Mołdawii kierując samochodem osobowym marki Mercedes-Benz, znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,09 mg/; alkoholu w wydychanym powietrzu, nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w opłotowanie posesji.

Ustalono także, że w trakcie zdarzenia w pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się dwóch pasażerów, tj. 23 i 28-letni obywateli Mołdawii, którzy również znajdowali się w stanie nietrzeźwości (0,44 mg/l i 1,40 mg/l).

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej komendy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk