Nietrzeźwi na drogach

Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów, jeden z nich posiadał zakaz (02.10.2013r.)

kogut_policyjnyPolicjanci patrolując miejscowość Godziętowy (gm. Doruchów), zatrzymali trzech rowerzystów po alkoholu. Jeden z nich posiadał także zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na okres dwóch lat orzeczony przez Sąd Rejonowy. Sprawcy staną przez Sądem.

Po godzinie 17:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali trzech mężczyzn jadących na rowerach. Okazało się, że wszyscy trzej byli po alkoholu.

Przeprowadzone badanie wobec 50-letniego mieszkańca gm. Doruchów wykazało blisko dwa promile alkoholu (0,89 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Ponadto jadąc rowerem zlekceważył orzeczony przez Sąd wobec niego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na okres dwóch lat.

Drugi rowerzysta, to 57-letni mieszkaniec także gm. Doruchów. Przeprowadzone wobec niego badanie stanu trzeźwości wykazało także blisko dwa promile alkoholu (0,90 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Trzeci rowerzysta, to 23-letni również mieszkaniec gm. Doruchowa, przeprowadzone wobec niego badanie wykazało stan po użyciu alkoholu (0,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Wszyscy trzej staną przez Sądem, czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.