Zatrzymani nietrzeźwi (09.10.2013r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Zatrzymani nietrzeźwi (09.10.2013r.)

alkomatPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w dniu 09 października 2013r. zatrzymali cztery osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości. 

1. Policjanci patrolując ul. Spokojną w Ostrzeszowie po godz. 10:00 do kontroli drogowej zatrzymali 48-letniego mężczyznę (mieszkaniec Ostrzeszowa) jadącego rowerem. Podczas kontroli stróże prawa od rowerzysty wyczuli wyraźną woń alkoholu, przeprowadzone badanie wobec niego wykazało, że jest nietrzeźwy - urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości wykazało ponad promil (0,58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

2. Kolejny nietrzeźwy, został zatrzymany przez policjantów z drogówki o godz. 12:00 w miejscowości Mąkoszyce. Za kółko po alkoholu wsiadł 67-letni mężczyzna (mieszkaniec Sycowa) kierując samochodem ciężarowym marki mercedes. Przeprowadzone badanie wobec 67-latka wykazało ponad promil alkoholu (0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Sprawcy przestępstwa stróże prawa zatrzymali prawo jazdy oraz uniemożliwi dalszą jazdę samochodem.

3. W miejscowości Kraszewice na ul. Wieluńskiej po godz. 17:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 35-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Kraszewice). Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała u 35-latka ponad dwa promile alkoholu (1,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

4. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany przez stróży prawa na ul. Leśnej w Ostrzeszowie po godz. 17:30. Na rowerze po alkoholu jechał 46-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Przeprowadzone badanie wobec mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu (0,85 mg/l mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).

Dalsze czynności w związku z ujawnionymi przestępstwami prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.