Kierował będąc pod wpływem narkotyków (21.08.2015r.) - Nietrzeźwi na drogach - KPP Ostrzeszów

Nietrzeźwi na drogach

Kierował będąc pod wpływem narkotyków (21.08.2015r.)

policjaOstrzeszowscy policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Ponadto policjanci ujawnili przy nim marihuanę w ilości 5 gram. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz posiadanie środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. 

W Doruchowie przy ul. Kępińskiej (21.08.2015r.) po godzinie 21:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki opel vectra. Samochodem kierował 21-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną.

W wyniku podjętej kontroli policjanci ujawnili, że 21-latek kierował pojazdem pod wpływem działania narkotyków. Przeprowadzony test wykazał, że mężczyzna zażywał środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy.Ponadto mundurowi przy mężczyźnie ujawnili dodatkowo zwinięte w ulotce papierowej szyszki suszu marihuany w ilości 5 gram. 

Podejrzanemu za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, z kolei według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat wiezienia. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.