Apel Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Apel Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie

Data publikacji 20.04.2017

W związku z tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi zaistniałymi w ostatnim okresie na terenie powiatu ostrzeszowskiego, w których śmierć ponieśli młodzi, często niedoświadczeni kierowcy, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do pieszych, jak i rowerzystów, motorowerzystów oraz kierujących samochodami do zachowania szczególnej ostrożności na drodze.

Przyczynami wypadków są najczęściej nadmierna prędkość, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy, ale także wtargnięcia na jezdnię lub przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający pojazd, zarówno przez pieszych jak i rowerzystów.

W dalszym ciągu poważnym problemem jest kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, co pomimo surowych obecnie kar nadal jest lekceważone przez kierujących.

Skutki tych negatywnych zachowań, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo każdego z nas, na co dzień obserwują policjanci. Niejednokrotnie spotykają się oni również z tragediami rodzin, których bliscy giną na naszych drogach.

W związku z powyższym przypominany, ale przede wszystkim apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Z poważaniem,

Komendant Powiatowy Policji w Ostrzeszowie

mł.insp. Andrzej Haraś