Aby wakacje były bezpieczne - Komunikaty - KPP Ostrzeszów

Komunikaty

Aby wakacje były bezpieczne

Data publikacji 20.06.2016

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz piątkowym zakończeniem roku szkolnego,policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym o należyte postępowanie. Pamiętajmy, że okres wakacyjny nie zwalnia od myślenia, a wręcz przeciwnie, należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi w chwili zakłócenia ładu i porządku przez osoby nieletnie.

Wzorem lat ubiegłych, policjanci KomendyPowiatowej Policji w Ostrzeszowie będą podejmować szereg dziańzmierzających do zapewnienia bezpiecznego mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego. Szczególnie mundurowi będą zwracać uwagę nadzieci oraz młodzież odpoczywających o zajęć szkolnych.

Podczaswakacji funkcjonariusze będą kontrolować stan technicznyautobusów, oraz trzeźwość kierowców – przeprowadzenia takiejkontroli będzie możliwa po uprzednim skontaktowaniu się zostrzeszowską Policją, celem ustalenia daty oraz miejsca zbiórkido wyjazdu na wycieczkę, kolonię (nr tel. całodobowy 997 oraz 62 732 42 61).

Szczególną uwagę policjanci zwrócąna miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Stróże prawa skontrolują zorganizowane formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, jak również place zabaw, szkolne boiska sportowe, dworce,przystanki komunikacji miejskiej, parki, skwery, okolice zbiornikówwodnych. Kontrolowane będą także okolice lokali gastronomicznych,dyskotek, czy sklepów spożywczych, gdzie występuje możliwośćzakupu alkoholu.
Podczas okresu wakacyjnego nasilone zostanąkontrole pojazdów przejeżdżających przez powiat ostrzeszowski. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą kontrolowaćprędkość, stan trzeźwości, zapięcie pasów bezpieczeństwaosób jadących samochodami, a szczególnie sposób przewożeniamałoletnich dzieci.
Należy zaznaczyć, że w związku ze zbliżającymi się wakacjami, funkcjonariusze z Komendy PowiatowejPolicji w Ostrzeszowie przeprowadzili szereg pogadanek z uczniamiszkół na terenie powiatu. Podczas zajęć mundurowi wskazywali nabezpieczne formy spędzania wolnego czasu. Także omówione zostałyzagrożenia, z jakimi małoletni mogą się spotkać, czy to nad wodą, czy w czasie spaceru, a szczególniejak się ich ustrzec.