Mali goście w ostrzeszowskiej komendzie - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Mali goście w ostrzeszowskiej komendzie

W ubiegłym tygodniu Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie odwiedzili uczniowie II klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie. Dzięki tej wizycie dzieci mogły z bliska przyjrzeć się codziennej służbie policjantów.

We wtorek 10.01.2017 roku Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrzeszowie, która przyglądała się codziennej pracy policjantów.

Zwiedzanie komendy rozpoczęło się od przywitania się z kupilem ostrzeszowskiej komendy, tj. psem patrolowo-tropiącym Cezarem oraz jego opiekunem mł. asp. Szymonem Wojdą, a także od obejrzenia nowego radiowozu policyjnego marki Skoda Yeti. Dowiedziały się w jakich przypadkach policjanci używają sygnałów błyskowych i dźwiękowych oraz jak powinien zachować się kierujący pojazdem widząc nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany

Następnie wraz z gośćmi udano się do budynku komendy, gdzie pokazano im pomieszczenia dla osób zatrzymanych, niestety tylko na monitoringu, gdyż wewnątrz cel znajdowały się osoby zatrzymane oraz zaprezentowano z jednym z ważniejszych stanowisk, jakim jest służba dyżurna. Dzieci miały okazję zobaczyć, posłuchać, a także wywołać patrol pełniący służbę na terenie miasta oraz zapoznać się w jaki sposób odbierane są zgłoszenia od obywateli dzwoniących na numery alarmowe oraz jak funkcjonariusze policji kontaktują się ze sobą za pomocą radiostacji.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali dzieciom smycze odblaskowe promując w ten sposób używanie elementów odblaskowych.