Zwolnij, za nim będzie za późno - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Zwolnij, za nim będzie za późno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach rozpoczynającej się akcji pod nazwą PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 w Ostrzeszowie. Mundurowi rozmawiali na temat nadmiernej prędkości, która w dalszym ciągu jest przyczyną kolizji i wypadków drogowych.

W minioną środę (15.03.2017r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach rozpoczynającej się już w najbliższy poniedziałek akcji pod nazwą PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Stróże prawa rozmawiali z „młodymi kierowcami” na temat właściwych zachowań na drodze. Wyświetlony krótki film przedstawiający wypadek drogowy, którego przyczyną była nadmierna prękość wyraźnie, co niektórych uczniów poruszył.

Policjanic chcieli zwrócić szczególną uwagę młodych osób, że nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyna kolizji i wypadków drogowych.