Prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz w ruchu drogowym - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Prelekcje dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz w ruchu drogowym

Wypadki drogowe, do których doszło w ciągu ostatnich kilku dni na terenie naszego powiatu zintensyfikowały spotkania i prelekcje dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku zaistniałymi wypadkami drogowymi ze skutkiem śmiertelnym, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu ostrzeszowskiego funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy wzmożyli profilaktykę z zakresu ruchu drogowego już od poziomu szkół gimnazjalnych.

Na spotkaniach z młodzieżą, oprócz kwestii dotyczącej cyberzagrożeń, przekazujemy informacje dotyczące wpływu negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego na zdarzenia drogowe jak również zwracamy uwagę jak ważne jest przestrzeganie i respektowanie przepisów dla naszego bezpieczeństwa na drodze.

Z uwagi na zbliżający się okres wiosenny, podczas którego pogoda sprzyjać będzie spacerom oraz wycieczkom rowerowym, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, jak również zapraszamy do współpracy pod kątem prelekcji i udziału w spotkaniach funkcjonariusza Policji.

Autor M/H