„Dwie strony sieci” w Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

„Dwie strony sieci” w Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w internecie. Policjantka informowała uczniów o konsekwencjach prawnych, o ochronie własnego wizerunku i dóbr osobistych oraz o niebezpieczeństwach, które występują w wirtualnym świecie.

W miniony czwartek (25.05.2017r.) policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach programu profilaktycznego pod nazwą „Dwie strony sieci” rozmawiała z gimnazjalistami na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się podczas korzystania z internetu. Zajęcia w Gimnazjum odbyły się na zaproszenie pani Pedagog z uwagi na potrzebę informowania młodzieży o cyberprzemocy, która coraz bardziej jest „aktywna w internecie”.

Spotkanie profilaktyczne podzielone było na trzy etapy. W pierwszej jego części funkcjonariusz Policji rozmawiał z młodzieżą na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać. Uczniowie usłyszeli, że w internecie nie są anonimowi oraz, że należy chronić osobisty wizerunek. Ponadto młodzież zapoznana została z kwestią odpowiedzialności przez Sądem Rodzinnym i Nieletnich za popełnione czyny karalne. W drugim etapie przedstawiciele klas pierwszych i drugich Gimnazjum, w ramach własnej inwencji twórczej tworzyli plakat w przedmiotowej tematyce, z kolei ostatni etap, to krótki test wiedzy dla uczniów na podstawie uzyskanych informacji o wirtualnym świecie, który odbędzie się już  w najbliższy wtorek. Dla zwycięzców przewidziane są drobne nagrody.