Kolejny rajd rowerowy już za nami - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Kolejny rajd rowerowy już za nami

W minioną niedzielę odbył się kolejny już Wakacyjny Rajd Rowerowy pt. „Jeździmy, bo lubimy” zorganizowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach autorskiego programu prewencyjnego „Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia, jeden cel”.

Tegoroczny rajd, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez ostrzeszowskiej komendy, zorganizowany po raz kolejny przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie dla społeczności lokalnej powiatu ostrzeszowskiego, zwłaszcza seniorów, rozpoczął się w dniu 23.07.2017 r. (niedziela) o godzinie 08:30 na ostrzeszowskim rynku, skąd uczestnicy ruszyli na wyznaczoną przez organizatorów trasę.

Trasa rajdu nie nadaremnie przebiegała przez Grabów nad Prosną, gdyż właśnie tam czekała na ostrzeszowską grupę kolejna ekipa miłośników „dwóch kółek”. Stamtąd o godzinie 10:00 78 osobowy peleton ruszył w dalszą trasę, która prowadziła przez miejscowości Kaliszkowice Kaliskie, Ołobockie, Kotłów, Mikstat do Placu pod dębem w miejscowości Przedborów, gdzie zaplanowano poczęstunek.

W pięknej scenerii przedborowskiego lasu uczestnicy rajdu spędzili miło czas na wspólnych rozmowach oraz wymianie wrażeń, a także posilili się nabierając sił na kontynuowanie jazdy. Organizator przygotował i przekazał uczestnikom drobne upominki w postaci przewodników turystycznych przekazanych przez Wydział Promocji Urzędu Miasta i Gminy w Ostrzeszowie.

W związku z motywem przewodnim organizowanej imprezy, którym było przede wszystkim propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród uczestników ruchu drogowego, uczestnicy w asyście policjantów udali się do miejscowości Grabów nad Prosną oraz do Ostrzeszowa, gdzie zakończyły się rajdowe zmagania.

Watro również podkreślić, że najmłodszym uczestnikiem rajdu był trzylatek, natomiast najstarszy uczestnik miał 79 lat.

Organizatorzy II Wakacyjnego Rajdu Rowerowego pt.” Jeździmy, bo lubimy” serdecznie dziękują uczestnikom za tak duże zainteresowanie rajdem, zaufanie oraz miłe słowa kierowane do policjantów i innych osób uczestniczących w zabezpieczeniu zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych akcjach profilaktycznych w ramach programu „Seniorzy i młodzież – dwa pokolenia, jeden cel”. Dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania powyższego przedsięwzięcia.

W załączniku film z II Wakacyjnego Rajdu Rowerowego pt. "Jeździmy, bo lubimy"

Pliki do pobrania