Prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz w lesie - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Prelekcja na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz w lesie

Kobylogórscy dzielnicowi połączyli siły z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów i rozmawiali z kolonistami na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z akwenów wodnych oraz na temat bezpieczeństwa podczas wędrówek leśnych.

W miniony piątek (18.08.2017r.) policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze wspólnie z Komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Przedborów spotkali się kolonistami UPKS WODNIK RAWICZ. Pomimo tego, że okres wakacji letnich dobiega już końca, tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą oraz bezpieczeństwo podczas wędrówek leśnych.

Mundurowi przypominali o właściwym korzystaniu z akwenów wodnych - nie tylko w Kobylej Górze, aby zawsze korzystać z kąpielisk strzeżonych, stosować się do obowiązującego się regulaminu oraz do zaleceń ratownika. Przy okazji, funkcjonariusze apelowali do dzieci i młodzież o zachowanie czujności podczas kontaktu z osobami obcymi, gdyż tak naprawdę nie znamy ich zamiarów. Ponadto Komendant Straży Leśnej przypomniał słuchaczom o zasadach zachowania się na terenie leśnym, szczególnie podczas kontaktu ze zwierzyną leśną, której objawy mogą świadczyć, że posiadają wściekliznę. Także Komendatan nawiązał do zmienijących się warunków atmosferyczncyh oraz minionych nawałnic, które nawiedziły w ostatnim czasie całą Polske. Omówił sposoby zachowania się w przypadku napotkania takiego zjawiska podczas pobytu w lesie.

Na zakończenie spotkania mundurowi przypomnieli kolonistom numery alarmowe, które służą do wzywania pomocy.