Spotkania w Ośrodkach Szkolenia Kierowców - Profilaktyka - KPP Ostrzeszów

Profilaktyka

Spotkania w Ośrodkach Szkolenia Kierowców

W związku z kolejnymi zdarzeniami drogowymi ze skutkiem śmiertelnym, do których dochodzi na terenie powiatu ostrzeszowskiego, policjanci na zaproszenie instruktorów przeprowadzają cyklicznie spotkania z kursantami.

Wypadki drogowe, zwłaszcza te najtragiczniejsze w skutkach, nie opuszczają powiatu ostrzeszowskiego. Od początku 2017 roku na naszych drogach doszło do 22 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło11 osób. Giną osoby w różnym wieku, lecz najczęściej ofiarami są młodzi kierowcy.

We współpracy w Ośrodkami Szkolenia Kierowców policjanci z Wydziału Prewencji ostrzeszowskiej komendy podejmują działania profilaktyczne polegające na przeprowadzaniu prelekcji wśród kursantów. Materiał edukacyjny prezentowany podczas zajęć ma na celu uświadomienie nam jak poważnym problemem jest jazda z nadmierną prędkością lub pod wpływem alkoholu, czy korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie tylko do kierowców, o rozwagę, rozsądek i ostrożność podczas poruszania się po drogach, zwłaszcza drogach lokalnych.