Profilaktyka

Dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w progach ostrzeszowskiej komendy

Podczas spotkań odbywających się w ostrzeszowskich przedszkolach prowadzący zajęcia funkcjonariusze często zachęcają najmłodszych do odwiedzin w ich miejscu pracy. Taką wizytę policjantom złożyły w ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie.

Doskonałą formą spędzenia czasu podczas jesiennych spacerów jest wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Takie niecodzienne spotkanieprzedszkolaków z policjantami odbyło się 26 października b.r. Tego dnia dzieci z Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie mieli możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnej pracy.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty na stanowisku kierowania jednostką, a więc od służby dyżurnej. Dzieci mogły zobaczyć oraz usłyszeć w jaki sposób kontaktują się między sobą funkcjonariusze komendy oraz jakie elementy stanowią podstawowe wyposażenie do ich codziennej służby. Kolejnym punktem było zwiedzania "więzienia", które u dzieci zwykle wzbudza największe zainteresowanie oraz odwiedziny u pupili ostrzeszowskiej komendy, tj. psów policyjnych.

Podczas spotkania przedszkolakom przypomniano numery alarmowe oraz wskazano jak powinien zachować się kierujący pojazdem słysząc dziwęki zbliżającego się pojazdu uprzywilejowanego prezentując je na jednym z policyjnych radiowozów.

Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki w postaci zakładek.